Witaj. 


Jak widać strona galerii oraz notatnika jakoś tam działała. Wbrew pozorom coraz gorzej - w orginale jeszcze rok temu wylądało naprawde przyzwoicie tak że hosting nazwa.pl proponował lepszą ofertę bo "widzę że ma pan profesjonalna stronę" .. Cóż że była ona wydziergana ręcznie z HTML oraz Ajaxa.. to nikt pod maskę nie zajrzał, dopiero teraz gdy jej nie widać to pod pokrywą nabiera odpowiednich kształtów. Warto uzbroić się w cierpliwość 

Jestem wciaż o krok to zaimportowania notatek i "komentarzy" na rozmaitych portalach głównie IT z 10 lat od kiedy kolekcjonuje. Przeważnie pisane jako forma "reaserchu" nabierały formę mini artykułów tracąc spory kawałek życia. Po kilkunastu edycjach gdy ginęły w czeluściach błędów komunikacji, czasami gubiłem linka więc zacząłem skrzętnie zapisywać każdy z nich do plików tekstowych. W sumie uzbierałem 8.39MB plików tekstowych z tytułem datą i linkiem gdzie były napisane. To ponad 8 milionów znaków w ok 2380 plików. Do tego dojdzie jeszcze trochę. Zanim pousuwam konta na portalach spróbuje np. z PCLab automatem pobrać te których nie zdołałem zapisać. Portal ma bardzo łatwy sposób linkowania artykułów - po prostu numerkiem. Troche potrwa nawet dla automatu jednak warto bo coś z nich jeszcze będzie. 

Nie jest jednak tak łatwo z FRANCUSKIM PluXml jak sądziłem miesiąc temu. Okazuje się że jest bardzo zaniedbanym silnikiem Stefania robi co może od 10 lat ale nawet edytor nie nadawał się do uzytku. Próba naprawy w szczególności nawet prostych pluginów to droga przez mękę - Testowanie zgodności wnoszenie poprawek trwa i trwa tak że powoli mam ochotę pieprznąć to nigdy do tego nie wracać. Z 45 mogę włączyć zaledwie 10. Problem jednak że lepszego prostego i niebazondanowego silnika nie znam więc poświecam na niego czas i energię. Specjalnie z myślą iż zostanie na dłużej stworzyłem też repozytorium https://github.com/stasinek/PluXms Powiedzmy że fork w którym mam możliwość swobodnej pracy i stworzenia kolekcji w pełni przetestowanych pluginów o tu: https://github.com/stasinek/PluXms-plugins oraz kolekcji przetestowanych skórek o tu: https://github.com/stasinek/PluXms-themes Oczywiście po przefiltrowaniu ok 50 zacnych sztuk z oficjalnego repozytorium okazało się że raptem garstka jest zgodna z nowszym silnikiem. Z pozostałych 7 raptem 3 nadają się do uzytku. Zebranie ich do kupy stworzenie "dla każdego coś miłego" jest wiec niezwykle ambitnym przedsięwzięciem. Przydatnym dla każdego kto byłby zainteresowany wykorzystaniem Plu.

W międzyczasie postawiłem również:
Forum (kolejne i ostateczne! FluXBB): https://sstsoft.pl/forum o dziwo również francuskie z tym że rzecz jasna bazodanowe.
Galerie obrazów (zamiennik) https://sstsoft.pl/lychee mocno zmodyfikowane Autor nazwał owockiem więc moje repo jest również owocowe https://github.com/stasinek/Pomelo  
Ponadto zrobiona prosta wersja strony do pobierania (z dopiskiem ?box) https://sstsoft.pl/download.php/?box&nocache 
Zrobiłem również pierwsze kroki w importowaniu notatek 

Próbuje również naprawić https://sstsoft.pl/galeria/galeria-dp.html tj. starą galerie mieszczącą się w jednym pliku stworzoną w ciągu dwóch nieprzespanych nocy dla portalu dobreprogramy.pl w ramach podziękowania za HotZlot 2016. Chciałem naprawić nie przerobić. Naprawić by się pochwalić każdemu. Niestety wersja przerobiona tak jak być powinna - rozdzielone style od javascriptu, wydziergane w php, stworzony template.. tak jak powinno być od początku. Ta wersja rzecz jasna jest wciaż w rozsypce i nie działa. Może wiec uda się naprawić to proste co działało 2 lata temu żeby mieć chociaż odrobine motywacji? 

W ramach hotzlotu dostaliśmy goły serwer FTP żeby się wymieniać fotkami z innymi uczestnikami albo pobrałeś 50GB albo przeglądałeś w ciemno wybierając najlepsze okazy. Więc stworzyłęm strone z miniaturkami pozwalającą przeglądać galerie użytkowników po zalogowaniu i pobrać wybrane pliki. A co? Początkujący ale przecież potrafie! Spędziłem 2 nieprzespane noce po pracy, żeby coś zrobić - ludzie dziękowali i była satysfakcja że się udało. Więc chyba jest z czego być dumnym. Prowizorki okazują się być najlepsze. Wydzieliłem więc przestrzeń na serwer FTP na kei.pl żeby zaczytać prowizorkę na nową galeria. Wszystko byłoby super ale kazuje się że mieszanie SSL ze swykłym FTP jest blokowane prez przeglądarki więc nie ma szans - nie wczytuje plików. Do tego Firefox wogóle przestanie obsługiwać prodokół FTP.. Nie będzie to więc aż takie łatwe. Widząc że jest to ślepa uliczka próbuje więc z "https://sstsoft.pl/download.php/?link=nazwapliku&user=galeria" zrobić uniwersalną pobieraczkę plików udostępniającą pliki do galerii. Mało tego wykorzystać gotowe rozwiazania tworzenia miniatur w locie. Tak by te pliki wymagały hasła i loginu a jednocześnie były dostępne jakby z wirtualnego serwera zgodnego z SSL automatycznie dopasowującego rozmiary.. Jestem blisko..naprawde blisko. To wszystko jednak wymaga ogromu czasu generalnie rzecz biorąc jestem bliski załamania. Próba zmuszenia żeby coś działało ot tak po prostu nie jest taka prosta. Cofnięcia zmarnowanego czasu.. Wprowadza mnie to w depresje. Jakbym utknął w jamimś koszmarze bo jakby nie patrzeć 10 lat swojego życia zmarnowałem na jakieś pierdoły ani przyjemnosci ani rezultatów. Motywacje mam jednak silną chociażby się waliło paliło, tym razem nie popuszczę. Jak będzie potrzeba znowu wyjadę zeby zarobić odrobinę grosza.

Postawiłem też Jomle, Drupala, Phorum, Codoforum, Redaxscript, Nextcloud, Markdown-edit, CKEditor, osTicket, MantisBT i różne inne badziewia..  koniec końców każdy wymaga włożenia pracy a jednak PluXml, FluXbb okazalo się najlepszą ścieżką. Tylko dlaczego francuską? Może to jakieś przeznaczenie? Zadowolony jestem z Grav do tworzenia pojedynczej płaskiej strony bez rozgałęzień. Wpadłem również na ideę jak przerobić drzewo zależności w plikach Readme do moich programow by zamiast kilku uzyskać jeden plik. Ot po prostu JavaScriptem w stylu podobnym do dawnej dobroprogramowej galerii.. Całość pliku rzecz jasna wczytana templaterem żeby fefnastu plików nie tworzyć ręcznie może się nareszcie uda. 

Najważniejsze jednak czyli - import notatek do PluXml z plików tekstowych czeka on troche jeszcze potrwa bo to nie tylko import ale edycja. Wrzuciłem go na Nextcloud masowo przekonwertowałem na pliki tekstowe - częśc było żywcem zapisane w html. Skupiam się również na przerabianiu Templatera https://github.com/stasinek/Lather oraz wzorców i plikow/bazy danych na stronę główną. Ponieważ jest kluczem w imporcie. Testowaniu pluginów w PluXml oraz FLuXBB, przemapowywaniu URL w Apache (mod_rewrite). Efektów nie widać i nie będzie widać puki co poza tym że kolejno będę psuł pod warstwą dostępną publicznie 24h/7 bije serducho żywego organizmu. W razie czego pieprzne to w pizdu.. nie pierwszy nie ostatni raz.


Czuje że PluXml + FluXBB + Lychee to podstawa na przyszłość. 
Jeżeli więc czytasz ten tekst i zastanawiasz się czy dobrze trafiłeś - jasne że tak aczkolwiem może jeszcze nie w tym momencie.

stasinek

2 komentarze

#1  - Stasiek rzekł :

Treść

Odpowiedź
#2  - aaaa rzekł :

test2

Odpowiedź

Napisz komentarz

 Pamiętaj moje dane na tej stronie
Jaka jest trzecia litera w słowie pvrq ?

Kanał RSS z komentarzy dla tego posta